oleh

Kasus Pedofil Banyak Korban Tapi Banyak Juga yang Tak Lapor

-Hukum-4.103 views

KESBANG.COM, JAKARTA – Sekteraris Kementerian Pemberdayaan Perempuan dan Perlindungan Anak (Kemen PPPA), Pribudiarta Nur menegaskan komitmen pihaknya dalam menangani isu perempuan dan anak khususnya memutus mata rantai kasus pedofilia di Indonesia.

Terlebih karena kasus pedofilia ini termasuk fenomena gunung es yang korbannya banyak yang tidak melapor.

“Kami mengapresiasi kinerja kepolisian yang sangat tanggap dalam menangani kasus ini. Pada dasarnya kami juga telah berkoordinasi dan bekerjasama dengan pihak kepolisian untuk mengusut kasus ini secepatnya,” kata Pribudiarti saat menerima pengaduan Nafa Urbach dikantornya, Senin (21/8/17).

Dijelaskannya, kesadaran masyarakat dibutuhkan agar lebih peka pada lingkungan terdekat anak. “Mba Nafa mungkin bisa membantu kami untuk mengedukasi masyarakat agar lebih meningkatkan pengawasan demi lingkungan terbaik anak,” Terang Pribudiarta.

Sebelumnya, Nafa Urbach juga menemui Direktorat Reserse Kriminal Khusus (Ditreskrimsus) Polda Metro Jaya untuk melaporkan dugaan anaknya yang menjadi incaran sekelompok orang yang diduga pedofilia.

Laporan Nafa diterima oleh Polda Metro Jaya dengan nomor LP/3932/VIII/2017/PMJ/Dit. Reskrimsus tanggal 21 Agustus 2017 dengan pasal 27 (1) Jo 45 (1) UU RI No 19 tahun 2016 tentang ITE yang mengandung tindak perkara yang bermuatan asusila.

Nafa mengatakan setelah kasus ini diblow-up media sosial, banyak sekali laporan masyarakat yang saya terima melalui direct message terutama ibu-ibu.

“Kasus-kasus tersebut membuat hati saya hancur luar biasa. Saya orang tua, saya juga punya empati terhadap jiwa anak-anak. Itu menjadi beban tersendiri buat saya dan ingin fight for it, karena saya mewakili banyak suara dari masyarakat di luar sana yang bingung harus berbuat apa,” ucap Nafa Urbach dalam pengaduannya ke Kemen PPPA. (Ade)

Komentar

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.

756 komentar

 1. Bioclimatik pergola sistemleri dış mekanı rahat bir şekilde kullanabilmemiz için özenle tasarlanıyor. Açılabilir aralıklar sayesinde bir rüzgar türbünü oluştururken bu aralıkların tam olarak kapanması sayesinde yağmur ve kar gibi doğa olaylarından da kurtulmak mümkün oluyor. Görsel açıdan da dış mekanlara ekstra bir modernlik ve doku bu pergola sistemleri sayesinde ekleniyor.

 2. FX15 Türkiye sitemizden orjinal ve faturalı FX15 sipariş vermek için formu doldurabilirsiniz. FX15 Resmi satış sitemiz FX15 sipariş veren her müşterimiz için orijinal ürün göndermekte ve hızlı teslimat avantajı ile beğeni görmektedir. Orjinal FX15 zayıflama hapı satın almak için formu doldurmanız yeterli olacaktır. fx15 sipariş

 3. Tekno Roof, hizmet ağı içerisinde müşterilerinin talep ettiklerini sunarken aradığınız tüm kriterleri de içerisinde barındırarak ideal bir firma olarak anılmaktadır. Çünkü genel hatları ile bakıldığında talep edebileceğiniz tüm seçeneklere sahip ve bir hayli de uygunluk sunmaktadır. İstediğiniz güven için size yardımcı olan, bioclimatic işlemleri içerisinde en kaliteli hizmeti alabilmeniz için önerilen ve yüksek oranda talep edilen bir isimdir.

 4. Thanks to Supsis Live Support System and Chatbot, you can respond to requests from all communication channels (Whatsapp, Instagram, Facebook, Sms, Mail) in a single application, follow your visitors and provide online support.

 5. ybs ders programı , yönetim bilişim sistemlerinde oldukça önemli hususlar arasında yer almaktadır. Bu şekilde insanlar işletme ya da yazılım alanında tercih yapmaları konusunda gerekli çalışmaları gerçekleştirerek üniversite tercihlerini geliştirmektedir. İlgilerine ve ders programına göre yapılan seçimler ile beraber, yönetim bilişim sistemleri alanında çok daha iyi bir tercih gerçekleştirilebilir.

 6. Youtube is one of the most used social media platforms in the world. It is a social media platform where phenomena, whether youtube channels, share a lot of videos in general. Youtube foundation dates back to very old years. The youtube platform is useful for users in many respects. Youtube meets the needs of users even when users do a simple operation in daily life. It also works for users in their social lives. In almost all cases, users have the opportunity to benefit from the facilities of the site by getting help from this platform. buy youtube likes is one of the ways that users generally look for advertisements or more views. The conveniences that the Youtube platform provides to people’s lives are more than enough. It is very important for the users who have a Youtube channel that they get a lot of likes. The increase in the likes of the people who have a Youtube channel causes their channels to stand out more or their videos to be watched more. The number of likes helps YouTube users get more ads.

 7. Sms Onay ve Mobil onay sistemimiz sayesinde üye olduğunuz tüm sitelerde sms doğrulaması yaparak hesabınızın onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede kendi cep telefonu numaranızı vermeden sanal numaralar ile güvenli bir şekilde sms doğrulaması yapmış olursunuz. sms onay Tüm sosyal medya siteleri ve alışveriş sitelerinde web sitemizi kullanabilirsiniz. Dünyadaki tüm ülkelerin telefon numaraları bulunmaktadır. İstediğiniz ülkeyi seçip o ülkenin telefon numarası ile işlem yapıyorsunuz. Hesabınıza bakiye yükleyip ödeme yaptıktan sonra numara satın alın ve gelen kodu ilgili siteye girerek doğrulama yapınız. 7 Gün 24 saat tamamen otomatik olarak sms onay ve mobil onay işlemlerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 8. İnsanlar, hayatları boyunca çeşitli sınavlara girmektedirler. Bu sınavlar hem okullarda yapılan sınavlar hem de belirli okullara girebilmek için yapılan sınavlar olmaktadırlar. Hatta bu sınavlar sadece okullarda yapılan ya da okullara girmek için yapılan sınavlar değildirler. Çok sayıda insan devlet içerisinde işe girebilmek için kpss adı verilen sınava girmektedirler. Bu sınavda başarılı olanlar atanmaya hak kazanan kişiler olmaktadırlar. Atanmaya hak kazanmak devlet tarafından kadrolu çalışan olmak anlamına gelmektedir. Buda garanti bir iş ve devamlı olarak alınacak olan belli bir gelir anlamına gelmektedir. Başarılı olup atanmak için bu sınava belli bir ön hazırlık yapılması gerekmektedir. Bu konuda eğitimler ve daha öncesinden hazırlanmış olan çalışmalar bulunmaktadır. Eksiklerinizi buradan tamamlayabilirsiniz. Sınava çalışmak için kendinize belli bir metot oluşturmanız gerekmektedir. Daha öncesinden de tecrübeniz varsa rahatlıkla sınava girip başarı elde edebilirsiniz. Sınavın belli bir giriş ücreti bulunmaktadır. Bu ücretler seneler arasında değişiklik göstermektedir. Sınavın belirli saatlerinde çıkmış olduğunuz yerde olmanız gerekmektedir. Belli bir ön hazırlık aşaması bulunmaktadır. Çok sayıda insan atanmak için bu sınava giriş yapmaktadır. Sınav için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşını geçmiş olmak yeterli olmaktadır. Devlet içerisinde işe girebilmek için atanmak son derece önemli olmaktadır. Bu konuda rahatlıkla bilgilendirme alınabilir. detaylı bilgilendirmeleri aldıktan sonra sınav sürecinde hangi konulardan sorumlu olduğunuzun bilincinde olarak sınava girmeniz önemli olmaktadır. Bu sayede başarı olasılığınızı kolaylıkla artırabilirsiniz. Kendinize sağlamış olduğunuz bu imkan dolayısıyla devleti atanmak için belli bir puan yapmış olacaksınız. Bu puan 100 üzerinden değerlendirilmektedir. Sınav olduktan sonra sonuçlar açıklanmaktadır. Bu konudada yine bilgilendirmeler mevcut almaktadır. İnternet üzerinden bütün konuyla alakalı detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 9. Sonteklif Uzun yıllardır yaptığı çalışmalar ile herkese sınırsız kalitede ürün ve hizmet sunmaya devam etmektedir. Sonteklif’in artışta olduğu ve avantajlı ve uygun sağlamış olduğu Knight online gb acil ihtiyaçlarınızı web sitemizi ziyaret ederek en güvenli şekilde tamamlayabilirsiniz.

 10. Vds, sanal sunucu çeşitlerinden biridir. Verirsin sunucular bilgisayar ya da siteye kurulduktan sonra pek çok avantajı da beraberinde getiriyor. VDS ile birlikte sanal sunucu, bulut sunucu ve fiziksel sunucu gibi ayrımlar sunuluyor. VDS ile sanallaştırma teknolojisi sayesinde, donanımların birbirinden ayrılarak daha küçük sunuculara ayrılmasını hedefliyor. Bu açıdan VDS sunucuları kişiye özel kendileri için ayrılmış sanal sunucuları ve küçük sunucuları konu alıyor. YDS sunucuları kullanılmaya başlanıldıktan sonra pek çok avantajı da site sahiplerine özellikle beraberinde getiriyor. VDS sunucular, kullanılmaya başlandıktan sonra sitelerin trafiği çok daha iyi ve planlı şekilde yürütülebilir. Özellikle sitelerinde yoğunluk yaşayan kişiler açısından VDS kullanımı oldukça olumlu sonuçlar elde edilir. Web siteleri ya da bilgisayarları açısından kısa süreli VDS kullanmak isteyen kişiler için kiralık vds hizmeti de mevcuttur. VDS yi kısa süreye ya da uzun süre olarak kiraladıktan sonra kullanmak mümkündür. Bilgisayarlara ve özellikle internet sitesi sahiplerine pek çok avantajı beraberinde sunan VDS sunucuları sayesinde pek çok kişi bu sanal sunucu hizmetinden faydalanmayı hedefliyor. VDS hizmeti ile birlikte aynı zamanda saldırı halinde olan sitelerden de korunma durumu gerçekleşir. Yenilikçi bir sistem olduğu için aynı zamanda VDS ile kaynak artımına gitmek de mümkündür. Bu yüzden de pek çok açıdan avantaj sağlayan bu sunucuları kolaylıkla kiralamak mümkündür.

 11. Smm panel ve sosyal medya takipçi paneli Seed and Spark ile Türkiye’nin en ucuz smm paneli hizmeti sunmaktadır. Seed and Spark üzerinden SMM Panel bayilik hizmetleri alabilir ve kendi sosyal medya panelinizi kurabilirsiniz

 12. Klimalarda Enerji Etiketi Okuma Klimanın sol üst tarafında soğutma verimliliği, sol alt tarafında klimanızın ses seviyesi, sağ tarafta ise ısıtma verimliliği …

 13. Mitsubishi Bireysel Klimalar Ev, Ofis Tipi Klimalar BEKLENTİLERİNİZE VE MEKANINIZA EN UYGUN ÇÖZÜMLER, SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLER! Legendera Doğuştan Üstün Üstünlük …

 14. Microsoft Excel, bir veri işleme ve analizi yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde, verilerinizi girip, bunları toplama, çıkarma, çarpma, bölme gibi matematiksel işlemler yapabilir, bu verileri grafiklerle gösterebilir ve çeşitli formül ve fonksiyonlar kullanarak verilerinizi daha anlamlı hale getirebilirsiniz…

 15. After looking at a number of the blog articles on your web site, I truly appreciate your way of blogging.I added it to my bookmark webpage list and will be checking back in the near future.Take a look at my website as well and tell me your opinion.

 16. Masal oku etkinliği için günümüzde kaleme alınan uyku masalları ile çocuğuna gündelik pratik bilgileri çok kolay bir şekilde aşılayabilir ve eğlendirebilirsin.

 17. Fercom Reklam, Çerkezköy Tabela, Çorlu Tabela ihtiyaç duyulan plexi, akrilik, iş güvenliği, acil çıkış levhaları, üretim görsel pano imalatı.

 18. 2016 yılında kurulan güvenilir bahis sitelerinden bir tanesi olan melbet giriş, güçlü altyapısı sayesinde üyelerine aradığı fırsatı fazlası ile sunmaktadır. Kalitenin önde gelen yüzü olan bahis sitesinde sizler de oyunlarınızı oynayabilirsiniz. 16-01-2023 23:34:07

 19. Oyuncular bahis sitelerinde güvenli bir şekilde sorunsuzca vakit geçirmek isterler Onbahis oyuncularına bunun fazlasını sağlamış kendisini oyuncularını mutlu etmeye adamıştır. Onbahis oyuncularına onbahis tv hizmetide sunmaktadır.24-01-2023 13:35:57

 20. ApkmodTv.CoM Get the best APK Mod apps and all kinds of APK Mod games for free. Enjoy hundreds of APK Mod Premium games and full Mod APK Pro apps!

News Feed